Ad Placeholder

Winter 2020 CCCSA GM/IM Norm Invitational

January 16-20, 2020


Round 9:

FM JENNIFER YU (2321) vs IM ANDREW ZHANG HONG (2428)
FM MARK PLOTKIN (2395) vs FM CARISSA SHIWEN YIP (2418)
WIM ASHRITHA ESWARAN (2252) vs WFM UYANGA BYAMBAA (2113)
NM ERIC YUHAN LI (2195) vs FM JASON LIANG (2353)
FM AARON JACOBSON (2336) vs IM CAMERON WHEELER (2383)
NM RICHARD FRANCISCO (2256) vs GM DAVID BERCZES (2433)
IM ROBERTO DEL CAMPO (2322) vs FM GAURI SHANKAR (2350)
GM TANGUY RINGOIR (2498) vs NM ABHIMANYU MISHRA (2397)
GM MAGESH PANCHANATHAN (2482) vs IM KASSA KORLEY (2416)
GM MARK PARAGUA (2506) vs IM BRANDON JACOBSON (2470)

Round 8:

IM CAMERON WHEELER (2383) vs NM RICHARD FRANCISCO (2256)
GM DAVID BERCZES (2433) vs NM ERIC YUHAN LI (2195)
FM JASON LIANG (2353) vs WIM ASHRITHA ESWARAN (2252)
FM CARISSA SHIWEN YIP (2418) vs FM JENNIFER YU (2321)
NM ABHIMANYU MISHRA (2397) vs FM MARK PLOTKIN (2395)
IM KASSA KORLEY (2416) vs GM MARK PARAGUA (2506)
IM ANDREW ZHANG HONG (2428) vs GM MAGESH PANCHANATHAN (2482)
IM BRANDON JACOBSON (2470) vs GM TANGUY RINGOIR (2498)
FM GAURI SHANKAR (2350) vs FM AARON JACOBSON (2336)
WFM UYANGA BYAMBAA (2113) vs IM ROBERTO DEL CAMPO (2322)

Round 7:

IM ROBERTO DEL CAMPO (2322) vs FM JASON LIANG (2353)
FM JENNIFER YU (2321) vs NM ABHIMANYU MISHRA (2397)
GM MAGESH PANCHANATHAN (2482) vs FM CARISSA SHIWEN YIP (2418)
NM ERIC YUHAN LI (2195) vs NM RICHARD FRANCISCO (2256)
WIM ASHRITHA ESWARAN (2252) vs GM DAVID BERCZES (2433)
FM AARON JACOBSON (2336) vs WFM UYANGA BYAMBAA (2113)
FM GAURI SHANKAR (2350) vs IM CAMERON WHEELER (2383)
GM MARK PARAGUA (2506) vs IM ANDREW ZHANG HONG (2428)
FM MARK PLOTKIN (2395) vs GM TANGUY RINGOIR (2498)
IM KASSA KORLEY (2416) vs IM BRANDON JACOBSON (2470)

Round 6:

WFM UYANGA BYAMBAA (2113) vs FM GAURI SHANKAR (2350)
IM BRANDON JACOBSON (2470) vs FM MARK PLOTKIN (2395)
FM CARISSA SHIWEN YIP (2418) vs GM MARK PARAGUA (2506)
FM JASON LIANG (2353) vs FM AARON JACOBSON (2336)
NM RICHARD FRANCISCO (2256) vs WIM ASHRITHA ESWARAN (2252)
IM ANDREW ZHANG HONG (2428) vs IM KASSA KORLEY (2416)
GM TANGUY RINGOIR (2498) vs FM JENNIFER YU (2321)
GM DAVID BERCZES (2433) vs IM ROBERTO DEL CAMPO (2322)
IM CAMERON WHEELER (2383) vs NM ERIC YUHAN LI (2195)
NM ABHIMANYU MISHRA (2397) vs GM MAGESH PANCHANATHAN (2482)

Round 5:

IM ANDREW ZHANG HONG (2428) vs IM BRANDON JACOBSON (2470)
IM ROBERTO DEL CAMPO (2322) vs NM RICHARD FRANCISCO (2256)
FM AARON JACOBSON (2336) vs GM DAVID BERCZES (2433)
GM MARK PARAGUA (2506) vs NM ABHIMANYU MISHRA (2397)
FM GAURI SHANKAR (2350) vs FM JASON LIANG (2353)
WFM UYANGA BYAMBAA (2113) vs IM CAMERON WHEELER (2383)
IM KASSA KORLEY (2416) vs FM CARISSA SHIWEN YIP (2418)
FM JENNIFER YU (2321) vs FM MARK PLOTKIN (2395)
WIM ASHRITHA ESWARAN (2252) vs NM ERIC YUHAN LI (2195)
GM MAGESH PANCHANATHAN (2482) vs GM TANGUY RINGOIR (2498)

Round 4:

FM MARK PLOTKIN (2395) vs GM MAGESH PANCHANATHAN (2482)
IM BRANDON JACOBSON (2470) vs FM JENNIFER YU (2321)
IM CAMERON WHEELER (2383) vs WIM ASHRITHA ESWARAN (2252)
GM DAVID BERCZES (2433) vs FM GAURI SHANKAR (2350)
FM CARISSA SHIWEN YIP (2418) vs IM ANDREW ZHANG HONG (2428)
NM RICHARD FRANCISCO (2256) vs FM AARON JACOBSON (2336)
FM JASON LIANG (2353) vs WFM UYANGA BYAMBAA (2113)
NM ERIC YUHAN LI (2195) vs IM ROBERTO DEL CAMPO (2322)
NM ABHIMANYU MISHRA (2397) vs IM KASSA KORLEY (2416)
GM TANGUY RINGOIR (2498) vs GM MARK PARAGUA (2506)

Round 3:

FM AARON JACOBSON (2336) vs NM ERIC YUHAN LI (2195)
IM ROBERTO DEL CAMPO (2322) vs WIM ASHRITHA ESWARAN (2252)
GM MAGESH PANCHANATHAN (2482) vs FM JENNIFER YU (2321)
WFM UYANGA BYAMBAA (2113) vs GM DAVID BERCZES (2433)
IM ANDREW ZHANG HONG (2428) vs NM ABHIMANYU MISHRA (2397)
FM JASON LIANG (2353) vs IM CAMERON WHEELER (2383)
GM MARK PARAGUA (2506) vs FM MARK PLOTKIN (2395)
FM GAURI SHANKAR (2350) vs NM RICHARD FRANCISCO (2256)
FM CARISSA SHIWEN YIP (2418) vs IM BRANDON JACOBSON (2470)
IM KASSA KORLEY (2416) vs GM TANGUY RINGOIR (2498)

Round 2:

NM ERIC YUHAN LI (2195) vs FM GAURI SHANKAR (2350)
FM JENNIFER YU (2321) vs GM MARK PARAGUA (2506)
WIM ASHRITHA ESWARAN (2252) vs FM AARON JACOBSON (2336)
GM TANGUY RINGOIR (2498) vs IM ANDREW ZHANG HONG (2428)
NM RICHARD FRANCISCO (2256) vs WFM UYANGA BYAMBAA (2113)
GM DAVID BERCZES (2433) vs FM JASON LIANG (2353)
IM CAMERON WHEELER (2383) vs IM ROBERTO DEL CAMPO (2322)
NM ABHIMANYU MISHRA (2397) vs FM CARISSA SHIWEN YIP (2418)
IM BRANDON JACOBSON (2470) vs GM MAGESH PANCHANATHAN (2482)
FM MARK PLOTKIN (2395) vs IM KASSA KORLEY (2416)

Round 1:

FM AARON JACOBSON (2336) vs IM ROBERTO DEL CAMPO (2322)
NM ABHIMANYU MISHRA (2397) vs IM BRANDON JACOBSON (2470)
FM CARISSA SHIWEN YIP (2418) vs GM TANGUY RINGOIR (2498)
IM ANDREW ZHANG HONG (2428) vs FM MARK PLOTKIN (2395)
IM KASSA KORLEY (2416) vs FM JENNIFER YU (2321)
GM MARK PARAGUA (2506) vs GM MAGESH PANCHANATHAN (2482)
WFM UYANGA BYAMBAA (2113) vs NM ERIC YUHAN LI (2195)
FM GAURI SHANKAR (2350) vs WIM ASHRITHA ESWARAN (2252)
FM JASON LIANG (2353) vs NM RICHARD FRANCISCO (2256)
GM DAVID BERCZES (2433) vs IM CAMERON WHEELER (2383)